Kamil Stoch nigdy nie stał na podium w Niżnym Tagile! Polski skoczek startował tam 4 razy, ale nigdy z powodzeniem. Teraz jedzie do Rosji, żeby przełamać złą passę - tak jak udało mu się przełamać niemoc na początku sezonu w Kuusamo. W dwóch ostatnich konkursach Stoch dwa razy stanął tam na podium. W najbliższy weekend będzie próbował okiełznać nieprzyjazny obiekt w azjatyckiej części Rosji.

Skocznie w Niżnym Tagile to jeden z najważniejszych ośrodków treningowych w Rosji. Obecnie znajdują się tam cztery obiekty o punktach konstrukcyjnych usytułowanych kolejno na czterdziestym, sześćdziesiątym, dziewięćdziesiątym i sto dwudziestym metrze. Weekendowe zawody zostaną rozegrane na tym ostatnim.

Jeszcze nie do końca rozpracowałem tę skocznie pod tym kątem, jak najlepiej technicznie oddać tam skok. Wydaje mi się jednak, że im mniej będzie kombinowania i im prostsze rozwiązania zostaną zastosowane, tym efekty będą lepsze. Także jadę tam z taką myślą i takim nastawieniem. Nie ma się jednak co napalać na wyniki, ale na dobre skakanie - owszem - mówi Kamil Stoch.

W Niżnym Tagile wystąpi żelazna szóstka Stefana Horngachera. Oprócz Stocha w składzie kadry znaleźli się: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po trzech konkursach prowadzi dwukrotny zwycięzca z Kuusamo Japończyk Ryoyu Kobayashi - 260 pkt, przed Stochem - 190 i Żyłą - 145. Zawody w Niżnym Tagile, na które składają się dwa konkursy indywidualne, rozpoczną się w piątek od kwalifikacji.

30.11.2018, piątek

- 13:45 - oficjalny trening
- 15:45 - kwalifikacje

01.12.2018, sobota
- 14:45 - seria próbna
- 15:45 - pierwsza seria konkursowa

02.12.2018, niedziela
- 14:30 - kwalifikacje
- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

(mpw)