Wiktor ma dwa lata, liczne wady układu szkieletowego, dysmorfię i obustronny niedosłuch. 10-letni Kordian zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Nikola ma 11 lat i cierpi na dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe. Łukasz to 15-latek z dystrofią mięśniową. Miłosz, lat 17, cierpi na zaburzenie mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego. Jest ich pięcioro - i właśnie dla nich rozegrany zostanie jubileuszowy Piąty Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy w Oświęcimiu! Na tafli, tradycyjnie już, spotkają się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna Przyjaciół Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy!

"Piąty dla Pięciu" będzie małym jubileuszem owocnej... rywalizacji! Hokejowych Artystów i ekipy Przyjaciół Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Drużyny po raz pierwszy spotkały się w listopadzie 2014 roku. Od tego momentu ścierały się ze sobą czterokrotnie, zawsze przy pełnych trybunach, a dzięki niezawodnym mieszkańcom powiatu oświęcimskiego wszystkie te pojedynki kończyły się wysokimi wynikami: na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zebrano bowiem w sumie ponad 123 tysiące złotych!

Przed nami, już 17 listopada, mecz numer 5 - i właśnie w związku z tym małym jubileuszem zapadła decyzja, że tym razem całkowity dochód ze spotkania przekazany zostanie na rzecz nie jednego - jak było dotąd - ale aż pięciorga podopiecznych Fundacji!

O to, by suma ta była jak największa, postarają się po stronie Hokejowych Artystów m.in. Jan Kliment, Tomasz Olbratowski, Darek Maciborek, Adam Grzanka, Kabaret OT.TO, Ewa Błachnio, Wojciech Zawioła i gen. Roman Polko!

4 mecze, 4 szczęśliwsze rodziny, ponad 120 tysięcy złotówek i jedne oświadczyny

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy gra dla potrzebujących pomocy w leczeniu i rehabilitacji dzieci i nastolatków z powiatu oświęcimskiego od 8 lat. W tym czasie udało jej się pomóc już 40 podopiecznym, a na ich rzecz zebrać ponad 2,2 miliona złotych!

A wśród blisko 300 imprez, jakie w ciągu tych ośmiu lat zorganizowała Fundacja, żelaznym punktem jesiennego kalendarza stały się właśnie pojedynki z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich.

Pierwszy mecz - 8 listopada 2014 roku - rozegrany został dla 6-letniego wówczas, cierpiącego na autyzm Patryka. Zebrano 18,5 tysiąca złotych.

Rok później, 14 listopada, Hokejowi Artyści i Przyjaciele Małej Orkiestry zagrali dla rocznej Agnieszki, cierpiącej na mukowiscydozę, a mieszkańcy powiatu oświęcimskiego podarowali jej w sumie blisko 31 tysięcy złotych.

5 listopada 2016 roku to mecz nr 3 i ponad 31 tysięcy złotych dla 18-letniego Krzyśka, który urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej.

Po raz czwarty natomiast Hokejowi Artyści i Przyjaciele Małej Orkiestry starli się 4 listopada ubiegłego roku - z myślą o 6-letnim Mateuszu, cierpiącym na autyzm i alergie. Pojedynek ten okazał się ze wszech miar wyjątkowy...

W trakcie spotkania reprezentant Artystów Adam Grzanka... ukląkł przed wybranką swego serca i poprosił ją o rękę! Do gry wracał z tarczą: został przyjęty.

ZOBACZ: Tak Grzanka oświadczał się Ninie. Mamy film! >>>>

Wisienką na torcie były zaś tego dnia rekordowe 43 tysiące złotych na leczenie i rehabilitację małego Mateusza!


(e)