Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy skoczkowie w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w fińskim Lahti. Kamil Stoch skoczył 134,5 m i zajął pierwsze miejsce, zaś drugą odległość - 130,5 m - i drugi wynik miał Dawid Kubacki! Do zawodów awansowało jeszcze czterech biało-czerwonych.

Maciej Kot skoczył w kwalifikacjach 121,5 m i zajął dziewiąte miejsce, Jakub Wolny lądował metr bliżej i był 19. Piotr Żyła uzyskał 117,5 m i uplasował się na 27. pozycji, a Stefan Hula był 35. po skoku na odległość 116,5 m.

Skoczkowie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata po przerwie na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. W tej chwili liderem klasyfikacji generalnej Pucharu jest Kamil Stoch: na koncie ma 863 punkty, czyli o 43 więcej od Niemca Richarda Freitaga.

Indywidualne zmagania w Lahti rozpoczną się w niedzielę o 15:30.

Na sobotę zaplanowany jest natomiast konkurs drużynowy. Polskę reprezentować w nim będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula.

Przypomnijmy, że w tym samym składzie Polacy wywalczyli niedawno w Pjongczangu brązowy medal olimpijski!

Początek sobotniej rywalizacji w drużynach - o godzinie 16:30.