Maciej Kot zajął 15. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. Zwyciężył Niemiec Severin Freund.

Severin Freund /PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY /PAP/EPA

Drugie miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Joachim Hauer. Drugi po pierwszej serii jego rodak Daniel Andre Tande w finale miał słaby skok - tylko 118 m i spadł w klasyfikacji na 6. pozycję.

Pozostali Polacy nie zachwycili. Piotr Żyła był 19., Stefan Hula - 23., a Dawid Kubacki - 25. Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi Kamil Stoch nie wywalczył awansu w piątkowych kwalifikacjach, w których był dopiero 42.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Niżnym Tagile. O 13.30 odbędą się kwalifikacje, a o 15.00 zaplanowana jest pierwsza seria konkursowa.