"Na mistrzostwach świata wszystko jest na styku. Jeden błąd decyduje o tym, czy jakaś drużyna wygrywa, czy przegrywa" - mówił Przemysław Odrobny, bramkarz hokejowej reprezentacji Polski, po zwycięstwie biało-czerwonych nad Japonią. "Graliśmy cierpliwie" - podkreślał z kolei strzelec pierwszej bramki Tomasz Malasiński.

Mistrzostwa świata Dywizji IA w Krakowie nie rozpoczęły się po myśli podopiecznych Jacka Płachta. Na otwarcie biało-czerwoni ulegli Włochom 1:2 po wyrównanym meczu. W kolejnym występie zgarnęli jednak trzy punkty, pokonując Japonię 2:0. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Malasiński w 43. minucie i Marcin Kolusz w 51. minucie.

Rozegraliśmy na razie dwa mecze, jeden przegrany minimalnie 1:2, drugi wygrany 2:0. Takie są mecze na mistrzostwach, wszystko jest na styku. Jeden błąd decyduje o tym, czy jakaś drużyna wygrywa, czy przegrywa - podkreślał po spotkaniu Przemysław Odrobny, uznany najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie. My wykorzystaliśmy dzisiaj dwie sytuacje, najpierw przewagę, podanie "Kazia" Zapały do Malasia, piękny gol... Tak się wygrywa - dodał.

Zawodników chwalił po meczu selekcjoner Jacek Płachta. Przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom, bo zagrali z wielką determinacją - zaznaczył. Kluczem do tego zwycięstwa była nasza gra defensywna. Graliśmy naprawdę mądrze, Przemek podtrzymał nas w ciężkich momentach. W drugiej tercji mieliśmy trochę problemów, za bardzo chcieliśmy atakować. W trzeciej tercji - już bardziej solidnie. W odpowiednich momentach strzeliliśmy bramki. (...) Był to bardzo, bardzo ciężki mecz, drużyna Japonii stworzyła sobie dużo sytuacji. Ale tak jak powiedziałem: chłopcy zostawili serce na lodzie i za to im dziękuję - podsumował.

Gramy wyrównane mecze i to bardzo cieszy. Pierwsze dwa spotkania mamy za sobą, a wiadomo, że te pierwsze mecze są najcięższe. Na pewno podbuduje nas ta wygrana. Mam nadzieję, że następne mecze będzie nam się grało dużo lepiej - skomentował z kolei Leszek Laszkiewicz.

Kolejne spotkanie nasi hokeiści rozegrają w środę o 20:00. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Ukrainy.

Bilety na mecze MŚ Dywizji IA w Kraków Arenie możecie kupić w serwisie ebilet.pl.