Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs skoków narciarskich w rosyjskim Soczi. Do finałowej serii zakwalifikowało się dwóch Polaków - Maciej Kot ostatecznie był 28., a Dawid Kubacki 30.

Po pierwszych próbach nastroje biało-czerwonych kibiców były lepsze, bo Dawid Kubacki wylądował na 98,5 m, co dało mu świetne 15. miejsce. 97 metrów osiągnął Kot i uplasował się na 27. lokacie. Krzysztof Miętus i Bartłomiej Kłusek zajęli odległe pozycje w 5. dziesiątce.

Liderem po pierwszej serii był Gregor Schlierenzauer, który oddał najdłuższy skok - 104,5 m. W drugiej próbie poprawił się o metr i utrzymał prowadzenie. Podium uzupełnili jeszcze lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemiec Severin Freund oraz rodak Schlierenzauera - Andreas Kofler.

Dobrej dyspozycji nie utrzymali biało-czerwoni. Kubacki spadł na ostatnie miejsce, a Kot na 28. Zdobycz punktowa Polaków znów nie jest zatem zbyt imponująca. Ale szansę na poprawę dostaną już w niedzielę, podczas kolejnego konkursu w Soczi.