Austriak Andreas Kofler wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które rozegrano w Soczi. Podium uzupełnili Richard Freitag i Andreas Wellinger.

Po pierwszej serii austriaccy kibice byli w mieszanych nastrojach - z jednej strony ich rodak Andreas Kofler prowadził w konkursie, ale zaskakująco słabo wypadli Morgenstern i Schlierenzauer, którzy nie załapali się nawet do pierwszej 10.

Polacy skakali za to bardzo przyzwoicie i równo - 97,5 m osiągnęli zarówno Dawid Kubacki jak i Maciej Kot. Różne punktowanie za wiatr jednak sprawiło, że uplasowali się kolejno na 16. i 23. miejscu. Z trudami obiektu w Soczi znów nie poradził sobie Bartłomiej Kłusek, który nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Jego koledzy tym razem na szczęście poradzili sobie z trudami finałowej rozgrywki i utrzymali dobrą formę. Kubacki ostatecznie zajął 17. miejsce, a Kot awansował na 22. Niewiele zmieniło się też w czołówce - nie było mocnych na Adreasa Koflera, który utrzymał pozycję lidera. Obok niego na podium w Soczi stanęli Freitag i Wellinger.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Niemiec Severin Freund, który w Soczi zajął 5. miejsce.