Północna i północno-zachodnia Polska - to tam od rana najtrudniej jeździ się kierowcom. Pada śnieg, drogi są bardzo śliskie. Prognoza pogody nie jest optymistyczna. Przewidywane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W ciągu dnia temperatura będzie spadać, nawet poniżej 0 st.

Informacje, zdjęcia i filmy z warunków na drogach przysyłajcie nam na Gorącą Linię RMF FM: numer telefonu 600 700 800, adres mailowy fakty@rmf.fm i specjalny formularz internetowy.

W Zachodniopomorskiem mimo pracy ponad 80 pługów leży pośniegowe błoto. Szczególnie niebezpiecznie może być na drodze nr 20 biegnącej przez Pojezierze Drawskie.

W Kujawsko-Pomorskiem po nocnych opadach śniegu wiele dróg jest jeszcze nie odśnieżonych. Najgorsza sytuacja panuje w północnej części regionu, na nieodśnieżone drogi skarżą się mieszkańcy okolic Świecia, Tucholi i - już w Pomorskim - również Chojnic. Przez noc spadło w regionie 15 cm śniegu, temperatura oscylowała momentami w okolicach zera, miejscami jest więc bardzo ślisko.

Trudne warunki panują na drogach pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą, stosunkowo dobrze jeździ się w okolicach Torunia. Wszędzie jednak policjanci apelują o ostrożność i zachowywanie długich odstępów między samochodami na drodze.

Na Warmii i Mazurach najgorzej jest na wschodzie województwa. Tam opady śniegu były i są najintensywniejsze. Drogowcy radzą uważać zwłaszcza na drogach krajowych nr 63 i 65. Niestety, w ciągu dnia raczej nie będzie lepiej. Według prognoz czekają nas dalsze intensywne opady śniegu.

W Wielkopolsce spadło 5 cm świeżego śniegu. Utrudnienia są m.in. na krajowej 5-tce Poznań-Wrocław. Niedaleko Ponina auta utknęły w korku. Ciężarówki nie mogą tam pokonać wzniesień.

Ruch wahadłowy na krajowej 1 w Nowej Wsi w Łódzkiem. Ciężarówka wpadła do rowu i policjanci muszą w tym miejscu kierować ruchem. Na 14 w okolicach miejscowości Jeziory już powinno być bez utrudnień. Błoto pośniegowe leży na drodze krajowej nr 71 od Aleksandrowa do Konstantynowa Łódzkiego i na odcinku drogi 72 od Aleksandrowa Łódzkiego do Pabianic. Kierowcy ciężarówek mogą mieć kłopoty w Wieruszowie, przy wjeździe na wiadukt. Leży tam cienka warstwa błota pośniegowego.

Tragiczne warunki na drodze w Chełmie Śląskim, jest strasznie ślisko, samochody jadą 20 km/h, tworzą się korki, nie ma solarki na ani jednej drodze - napisał do nas ozech.