Na stołecznych ulicach panują bardzo trudne warunki. W niektórych miejscach tworzą się korki, a na jezdniach zalega błoto pośniegowe. Od godziny 7 rano na ulicach pracuje 170 pługosolarek. Od rana doszło już do kilku kolizji. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Ruch w Warszawie jest mniejszy niż zazwyczaj, ponieważ w okresie świąt i Nowego Roku wiele osób wyjechało z miasta - powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dotąd doszło do ośmiu kolizji m.in. na Wale Miedzeszyńskim, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe oraz na ulicy Koszykowej gdzie auto osobowe zderzyło się z pługosolarką - dodała.

Zarząd Oczyszczania Miasta apeluje do kierowców o przepuszczanie pługów. ZOM wysyła posypywarki tylko na te ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe drogi odśnieżane są na zlecenie poszczególnych dzielnic, a uliczki osiedlowe powinny być oczyszczane przez administracje.

Z powodu opadów śniegu utrudnień należy spodziewać się m.in. na trasach wjazdowych do stolicy, Modlińskiej, Trasie Toruńskiej, Prymasa Tysiąclecia, Ostrobramskiej, Łopuszańskiej i w Al. Jerozolimskich.