Rejsowy lot PLL LOT z Warszawy do Kairu nie odbędzie się jutro o godz. 22.30, ale dopiero w niedzielę o 7 rano - poinformował przewoźnik. To efekt wprowadzenia godziny policyjnej m.in. w stolicy Egiptu.

Z kolei samolot z Kairu ma wystartować w niedzielę o godz. 12.30 tamtejszego czasu, na warszawskim lotnisku Chopina spodziewany jest ok. 16.00.

Spółka poinformowała, że są jeszcze wolne miejsca na rejsy w obie strony embraerem, ale jeśli zaistnieje potrzeba, bo chęć lotu zgłosi wielu podróżnych, wówczas przewoźnik może podstawić większą maszynę.

Ci, którzy chcą kupić bilet na trasie Warszawa - Kair, proszeni są o telefon na numery: +48 22 577 9952 lub +48 22 577 9572.

Zmiana rozkładu będzie obowiązywać do czasu zniesienia godzin policyjnych w Kairze.

Po raz pierwszy LOT zmienił datę i godzinę rejsu w poniedziałek, samolot wyleciał we wtorek rano, drugi raz LOT zrobił tak w środę, lot odbył się w czwartek.

Polskie MSZ stanowczo radzi turystom przebywającym w Egipcie, by skorzystali z możliwości wcześniejszego powrotu do kraju; zdecydowanie odradza podróże do Egiptu i apeluje do dziennikarzy i turystów znajdujących się w tym kraju, by unikali miejsc, gdzie odbywają się masowe demonstracje oraz przebywania w centrum Kairu. Polska Izba Turystyki poinformowała wczoraj, że w Egipcie nadal przebywa ok. 4 tys. polskich turystów.