Drzwi z zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 znaleziono prawdopodobnie na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim - donosi BBC. Samolot w ubiegłym roku zniknął z radarów między Kuala Lumpur a Pekinem. Na pokładzie było 239 osób.


Wg BBC, na elemencie wstępnie zidentyfikowanym jako drzwi znajdują się napisy i ilustracje. Na badania do Francji trafiło już skrzydło odnalezione w tym samym miejscu kilka dni temu. Specjaliści mają potwierdzić, czy to rzeczywiście część maszyny poszukiwanej od marca ubiegłego roku.

Boeing 777  należący do malezyjskiego przewoźnika zaginął 8 marca ubiegłego roku podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób. Zaginięcie samolotu, realizującego lot o oznaczeniu MH370, to jedna z największych niewyjaśnionych tajemnic w historii lotnictwa.

Samolot linii Malaysia Airlines zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że samolot zmienił kurs i leciał na południe. Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. Dotychczasowe poszukiwania, prowadzone na obszarze dziesiątków tysięcy km kwadratowych, nie dały jednak żadnego rezultatu.

Pod koniec stycznia rząd Malezji formalnie uznał zniknięcie maszyny za wypadek, otwierając drogę do wypłacenia rodzinom ofiar odszkodowań.

(mn)