Były kierowca samochodowej Formuły 1 Robert Kubica będzie w najbliższych dniach testował Mercedesa na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji. To samochód, w którym polski kierowca chce startować w wyścigach niemieckiej serii DTM.

Zobacz również:

Informację o zainteresowaniu Roberta Kubicy testami i startem w wyścigach DTM potwierdził sportowy szef Mercedesa Toto Wolff. 28-letni Polak zastanawia się nad udziałem w rajdowych mistrzostwach Europy i DTM oraz w obu tych seriach.

Robert w pełni na to zasłużył - powiedział Wolff, informując o udziale polskiego kierowcy w testowych jazdach na torze w Walencji. Także były kierowca teamu Marusia Formuły 1, Niemiec Timo Glock liczy, że znajdzie się dla niego miejsce w serii DTM. Będzie testował samochód BMW.

Po wypadku sprzed 2 lat Kubica nadal się leczy

Krakowianin nadal przechodzi rehabilitację po wypadku, jaki miał 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu Ronde di Andora. Fragment metalowej bariery przebił wówczas karoserię samochodu i niemal zmiażdżył dłoń oraz łokieć kierowcy. Kubica doznał także wielu innych poważnych obrażeń ciała.

Od tego czasu przeszedł już kilkanaście operacji, a jednym z elementów rehabilitacji są starty w rajdach samochodowych.

j.