Ekonomista wrażliwy na potrzeby obywateli. Doświadczony polityk, który chce pomagać innym, a jednocześnie ma świadomość, że państwo nie powinno finansować bieżących potrzeb zadłużając się na astronomiczne sumy. Paul Ryan wydaje się być politykiem, który ma w sobie cechy idealnego wiceprezydenta na czas kryzysu. Już 6 listopada przekonamy się, czy wizja państwa, którą nakreślił wspólnie z Mittem Romneyem zdoła przekonać większość Amerykanów.


Paul Ryan Junior urodził się 29 stycznia 1970 roku w Janesville w stanie Wisconsin. Jego ojciec był prawnikiem, a matka zajmowała się domem i wychowaniem czwórki dzieci, z których Paul jest najmłodszy.

Republikański kandydat na wiceprezydenta USA jest z wykształcenia ekonomistą i politologiem. Po studiach na Uniwersytecie Miami na 3 lata zajął się biznesem. Szybko jednak postanowił zmienić branżę. W 1995 roku odkrył, że jego prawdziwą pasją jest polityka.

7 kadencji w Izbie Reprezentantów

Ryan zaczynał polityczną karierę jako asystent jednego z senatorów. Szybko się uczył i nabierał doświadczenia, dlatego już w 1999 roku zdobył nominację na członka Izby Reprezentantów. Zdobył ponad 57 procent głosów i zasiadł w Kongresie. Jest członkiem Izby Reprezentantów już 7 kadencję z rzędu i w każdych kolejnych wyborach nie daje żadnych szans swoim kontrkandydatom z okręgu.

42-letni polityk jest przewodniczącym Komisji Budżetowej Izby Reprezentantów i członkiem komisji zajmującej się podatkami oraz sprawami socjalnymi. Główne cele, jakie przed sobą stawia, to zwiększenie dostępu obywateli do służy zdrowia, utrzymanie dyscypliny budżetowej i uproszczenie przepisów podatkowych.

Zapalony łucznik i wędkarz

Ryan uwielbia aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jest członkiem działającego w Janesville stowarzyszenia łuczników i miłośnikiem wędkarstwa. Ta ostatnia pasja ma silny związek z jego życiem rodzinnym. W 2000 roku polityk oświadczył się swojej obecnej żonie nad jeziorem Big St. Germain - w miejscu, gdzie uwielbia łowić ryby.  Jeszcze w tym samym roku para wzięła ślub. Paul Ryan i Janna Little mają obecnie 3 dzieci - synów Charliego i Sama oraz córkę Lizę.

Zobacz oficjalny profil Ryana na Twitterze

Zobacz przemówienie Ryana z konwencji republikanów w Tampie