Obiecuję, że od dnia zaprzysiężenia Łódź będzie miała prawdziwą gospodynię. Aby skutecznie zarządzać miastem trzeba budować zgodę - powiedziała Hanna Zdanowska z PO, która jak wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP Info została wybrana prezydentem Łodzi. Kandydatka PO zdobyła 60,8 proc. głosów i pokonała Dariusza Jońskiego (SLD), który dostał 39,2 proc.

Zdanowska tuż po ogłoszeniu wyników podziękowała wszystkim łodzianom i wyraziła satysfakcję, że mieszkańcy docenili jej dotychczasową pracę na rzecz miasta. Dziękuję za wszystkie głosy. Już teraz mówię do wszystkich ludzi PO: bierzemy na swoje barki olbrzymią odpowiedzialność. Oczekuję, że wszyscy tej odpowiedzialności sprostamy - skomentowała Zdanowska.

Jaka będzie pierwsza decyzja prezydent Łodzi? Na pewno będę chciała spotkać się ze wszystkimi klubami, aby podyskutować w jakim zakresie będziemy współpracować, co zrobić, żeby zbudować więzi. Ja byłam majstrem na budowie i budowałam sporą część Łodzi. Potrafię budować infrastrukturę, ale potrafię także budować więzi międzyludzkie. Uważam, że jest to konieczne, żeby mieszkańcy Łodzi przekonali się, że władza jest dla nich - przyznała.

Zrobiliśmy wszystko, aby przekonać do siebie wyborców

Dariusz Joński z SLD podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali. Zrobiliśmy wszystko, aby przekonać do siebie wyborców. Ten wynik - ok. 40 proc. - świadczy o tym, że wykonaliśmy nieprawdopodobną pracę - powiedział przegrany.