W poniedziałek nad ranem do warszawskiej Okręgowego Komisji Wyborczej wpłynęła już większość protokołów od obwodowych komisji wyborczych z terenu Warszawy i powiatów wokół stolicy; komisja oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z Europy.

Warszawska Okręgowa Komisja Wyborcza mieści się w stołecznym ratuszu przy pl. Bankowym, dostarczane są do niej protokoły z obwodowych komisji wyborczych ze stołecznych dzielnic, z podwarszawskich powiatów, a także z głosowania w obwodach za granicą.

W poniedziałek nad ranem otrzymała ona już większość protokołów z Warszawy, brakuje protokołów tylko od pojedynczych komisji z różnych dzielnic. Komisja oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z państwa europejskich.

Po wstępnej weryfikacji papierowych protokołów, zgodności podpisów i zawartości, następuje jeszcze elektroniczna weryfikacja.

W I turze wyborów prezydenckich w Warszawie wygrał kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskując 47,58 proc. głosów; ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zdobył 26,91 proc. poparcia.