Opozycja szaleje byle odwlec widmo klęski, uruchomiono medialny walec celebrytów i emerytowane autorytety - napisał na Twitterze szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Opozycja szaleje byle odwlec widmo klęski. Uruchomiono medialny walec, celebrytów, emerytowane autorytety. Nadzieja, na wymianę Kidawy na Tuska, Biedronia na Zandberga, a Kosiniaka na jego żonę, mobilizuje liberalny światek. Hasło: prawdziwi demokraci za likwidacją demokracji" - czytamy we wpisie twitterowym Terleckiego.

W wyborach prezydenckich zarejestrowano 35 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Spośród nich 19 zgłosiło do PKW kandydatury, zaś 12 zebrało wymaganych 100 tys. podpisów poparcia.

PKW zarejestrowała dotychczas pięciu kandydatów na prezydenta: Szymona Hołownię, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Roberta Biedronia i Krzysztofa Bosaka, a wcześniej - na początku marca - także Władysława Kosiniaka-Kamysza.

I tura wyborów prezydenckich ma odbyć się 10 maja. Opozycja apeluje, by w związku z pandemią koronawirusa wprowadzić stan nadzwyczajny i wybory przełożyć. Przeniesienie wyborów wbrew konstytucyjnemu porządkowi, tylko dlatego, że ktoś może w tym upatrywać swój polityczny zysk, jest deliktem konstytucyjnym. Nie można tak postępować - stwierdziła wczoraj w wystąpieniu telewizyjnym marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

PiS w tzw. tarczy antykryzysowej forsuje zmiany w Kodeksie wyborczym

Posłowie PiS złożyli we wtorek w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

Zgodnie z projektem, minister ds. aktywów państwowych - w porozumieniu z ministrem zdrowia oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji, a także po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej - wyda rozporządzenie, w którym określi tryb odbierania kopert zwrotnych od wszystkich wyborców oraz dostarczania ich do odwodowych komisji wyborczych, a także tryb przekazania pakietów wyborczych właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego.