Z inicjatywą przeznaczenia nie jednego, a dwóch procent podatku na wszelkiego rodzaju organizacje pozarządowe wyszła w środę żona kandydata PSL na prezydenta, Paulina Kosiniak-Kamysz.

Żona szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza podkreśliła w środę na konferencji prasowej, że szczególnie bliskie jej są osoby niepełnosprawne i chorujące dzieci.

Jak mówiła, bliska jej jest inicjatywa utworzenia Polskiej Fundacji Zdrowia, która pomagałaby uzupełniać brakujące środki w zbiórkach dla dzieci chorujących na rzadkie choroby.

Żona Kosiniaka-Kamysza zaznaczyła, że z powodu pandemii koronawirusa wstrzymane zostały wszelkie zbiórki pieniędzy na dzieci potrzebujące i chore. Dlatego apelujemy i wychodzimy z taką inicjatywą przeznaczenia nie jednego, ale dwóch procent podatku na wszelkiego rodzaju organizacje pozarządowe. I głęboko wierzymy, że jesteśmy w stanie to zrobić - oświadczyła Paulina Kosiniak-Kamysz.

Wstrzymane zbiórki przez pandemię

Posłanka Agnieszka Ścigaj (PSL-Kukiz15) podkreśliła, że pomysł Pauliny Kosiniak-Kamysz - przekształcenia Polskiej Fundacji Narodowej w Fundację na Rzecz Zdrowia - powinien być zrealizowany natychmiast. Posłanka zwracała uwagę, że co roku na różnych festynach i różnego rodzaju zbiórkach zbierano około 100 mln złotych na leczenie chorych dzieci. A - jak dodała - w tym roku przez pandemię koronawirusa zbiórki zostały wstrzymane.

Dlatego w tym roku te 100 mln złotych, które Polska Fundacja Narodowa przeznacza na różne rzeczy, powinny być przekazane właśnie jako rekompensata na leczenie tych dzieci - mówiła.