Wyborcza kampania w USA na ostatniej prostej: 3 listopada wybory prezydenckie. Na RMF 24 przygotowaliśmy raport specjalny, a w nim wideorelacje korespondenta RMF FM w Waszyngtonie. Zapraszamy także na specjalny program na naszym profilu na FB. Pierwszy odcinek w środę, 21 października po 21:00.

Równo dwa tygodnie do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. 3 listopada Amerykanie zdecydują, czy przywódcą USA przez kolejne cztery lata będzie Donald Trump czy też w Białym Domu zamieszka Joe Biden - kandydat demokratów.

Sondaże wskazują, że większe szanse na zwycięstwo ma były wiceprezydent USA Joe Biden, który prowadzi w ogólnokrajowych badaniach. Jednak 4 lata temu liderką prezydenckiego wyścigu była wywodząca się z tej partii Hillary Clinton. Ostatecznie przegrała. A do Białego Domu wprowadził się Donald Trump, który tym razem ubiega się o reelekcję. Jak podkreśla, tym razem pokona Bidena. 

W najbliższych czwartek w Nashville w stanie Tennessee odbędzie się prezydencka debata. Republikanie z występem Trumpa w debacie wiążą spore nadzieje na odwrócenie sondażowych trendów.

W raporcie specjalnym "Ameryka wybiera prezydenta" na RMF24.pl znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finału kampanii prezydenckiej w USA. Polecamy oczywiście relacje Pawła Żuchowskiego, naszego człowieka za Oceanem.

Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku. Nasz dziennikarz w interaktywnym programie opowie o najważniejszych wydarzeniach kampanii, odpowie także na Wasze pytania.

Pierwszy program w środę 21 października po godz. 21. Kolejny w piątek o tej samej porze. Na codzienne spotkania z naszym dziennikarzem zapraszamy was od wtorku 27 października do 3 listopada.

 

 

Opracowanie: