Przyszedłem tutaj, żeby podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach, podziękować szczególnie tym, którzy poparli mnie, i powiedzieć, że kluczem do ostatecznego zwycięstwa jest nasza wiara, nasze przekonanie, że zwyciężyć można i trzeba - oświadczył Jarosław Kaczyński kilkanaście minut po zamknięciu lokali wyborczych. Podkreślił, że te wybory nie są zakończone.

Przemawiając podczas wieczoru wyborczego do swoich zwolenników, Jarosław Kaczyński stwierdził również: Musimy zwyciężyć dla Polski. W odpowiedzi zebrani skandowali: Zwyciężymy!

"Przed nami 12 trudnych, ale - mam nadzieję - pięknych dni"

W kampanii przed drugą turą wyborów chcemy mówić o wielkich polskich problemach i o tym wszystkim, co się w ostatnich trudnych, tragicznych miesiącach wydarzyło w naszym kraju - mówił podczas wieczoru wyborczego Jarosław Kaczyński: Chcemy (...) polityki na poważnie, państwa na poważnie, chcemy, by polskie problemy, te wielkie problemy, które pozostają wciąż nierozwiązane, a które zobaczyliśmy choćby przy okazji powodzi, znalazły w końcu drogę ku rozwiązaniu, ku temu, co jest nam wszystkim bardzo potrzebne.

Musimy umieć postawić wszystkie te problemy, które w każdym normalnym demokratycznym kraju byłyby w takiej sytuacji postawione, i wysunąć wszystkie wnioski, które byłyby w każdej normalnie funkcjonującej demokracji wysunięte - podkreślił Kaczyński.

Zobacz również:

I to jest nasz cel na te 12 dni, 12 trudnych, ale - mam nadzieję - pięknych dni, w których będziemy się różnić, ale będziemy się różnić pięknie, choć obawiam się, że w niektórych sprawach będziemy się różnić bardzo mocno - dodał szef PiS.

Życzę tego Polsce, życzę tego nam, życzę tego także mojemu konkurentowi. Wszystko dla Polski, bo Polska jest najważniejsza - zakończył.

Szef PiS podziękował Napieralskiemu

Jarosław Kaczyński podziękował w swoim wystąpieniu Grzegorzowi Napieralskiemu za zaproponowanie "okrągłego stołu" w sprawie służby zdrowia. Dziś chciałem wyrazić wdzięczność tym, którzy tę propozycje (poważnej) rozmowy (na temat służby zdrowia) podjęli i sami wysunęli swoje propozycje, dziękuję panu Napieralskiemu, za to, że zaproponował "okrągły stół" w sprawie służby zdrowia, właśnie o to chodzi - mówił szef PiS.

Komorowski wygrywa w pierwszej turze - sondaże

Według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez MB SMG/KRC dla TVN i TVN24, w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Bronisław Komorowski, który zdobył 45,7 procent głosów. Na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 33,2 procent wyborców, a na Grzegorza Napieralskiego - 13,4 procent. [Czytaj więcej...]

Z sondażu wyborczego przeprowadzonego przez TNS OBOP dla TVP wynika natomiast, że Bronisław Komorowski otrzymał 41,2 procent głosów, Jarosław Kaczyński - 35,8 procent, a Grzegorz Napieralski - 13,5 proc. procent. [Czytaj więcej...]

Z kolei według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Homo Homini dla Polsat News, Bronisław Komorowski otrzymał 44,5 procent głosów, Jarosław Kaczyński - 34,3 procent, a Grzegorz Napieralski - 13,5 procent. [Czytaj więcej...]