W życiu i sporcie najtrudniejsza jest dogrywka, dlatego trzeba się zmobilizować i walczyć do końca - powiedział wieczorem po ogłoszeniu wstępnych, sondażowych wyników wyborczych kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski. Są takie chwile w życiu polityka, kiedy można czuć się człowiekiem szczęśliwym i spełnionym - dodał.

Najłatwiej można doświadczyć tego poczucia spełnienia, kiedy czuje się poparcie milionów rodaków, zaufanie milionów ludzi w Polsce - dodał Komorowski. Za każdy głos oddany na mnie pragnę serdecznie podziękować - powiedział kandydat PO.

Zebrani w Domu Dochodowymi skandowali w odpowiedzi "Bronek, Bronek!" oraz "Zwyciężymy!".

4 lipca będzie finałem wielkiego wyścigu prezydenckiego

Jak zwykle i w życiu i w piłce nożnej i w każdej dziedzinie sportu najtrudniejsza jest dogrywka. Miejmy tego świadomość, mobilizujmy wszystkie siły, całą energię, która jest w nas, która jest w Polakach do tej rozgrywki, która będzie finałem wielkiego wyścigu prezydenckiego 4 lipca - mówił Komorowski. Prosił wszystkich, by się zmobilizowali i walczyli do końca o lepszą przyszłość Polski.

Komorowski powiedział także, że jest, szczęśliwy mając poczucie tych wielu milionów myśli i słów, gestów, a także głosów oddanych na jego kandydaturę". Dodał, że także jego rywale mają powody do dumy i do szczęścia (...) Wszystkim gratuluję, wszystkim dziękuję za dobry wyścig w tej pierwszej turze - mówił.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że przed II turą wyborów, będzie zabiegał o wszystkie głosy, bo - jak podkreślił - w ostatecznym głosowaniu, które odbędzie się 4 lipca , każdy głos może się okazać głosem na wagę złota.

Lewica na scenie politycznej niezbędna

Komorowski pogratulował wyniku m.in. szefowi SLD i kandydatowi tej partii na prezydenta Grzegorzowi Napieralskiemu, który w sondażowych wynikach zajmuje trzecie miejsce. Według niego, rezultat Napieralskiego, na pewno napawa dumą. Komorowski dodał, że chciałby, aby wynik kandydata SLD, zapowiadał lepsze czasy dla polskiej lewicy, bo - jak mówił - polska lewica na scenie politycznej jest absolutnie niezbędna.

Komorowski szczególnie dziękował Waldemarowi Pawlakowi za to, że zdołali mimo konkurencji zadbać o to, by nie ucierpiała koalicja i zdolność do współpracy mimo różnic. Dziękuję ci, Waldku, serdecznie - dodał.

Komorowski wygrywa w pierwszej turze - sondaże

Według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez MB SMG/KRC dla TVN i TVN24, w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Bronisław Komorowski, który zdobył 45,7 procent głosów. Na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 33,2 procent wyborców, a na Grzegorza Napieralskiego - 13,4 procent. [Czytaj więcej...]

Z sondażu wyborczego przeprowadzonego przez TNS OBOP dla TVP wynika natomiast, że Bronisław Komorowski otrzymał 41,2 procent głosów, Jarosław Kaczyński - 35,8 procent, a Grzegorz Napieralski - 13,5 proc. procent. [Czytaj więcej...]

Z kolei według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Homo Homini dla Polsat News, Bronisław Komorowski otrzymał 44,5 procent głosów, Jarosław Kaczyński - 34,3 procent, a Grzegorz Napieralski - 13,5 procent. [Czytaj więcej...]