"Wybierz swój dobrobyt" - to hasło kampanii niezależnego kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego. Przedstawił także swój billboard wyborczy. Przedstawia zdjęcie kandydata oraz hasło na niebieskim tle. Billboardy mają się pojawić na ulicach w czerwcu.

Kandydat na prezydenta podkreślił, że jego hasło ma pokazać jak ważna dla Polski jest gospodarka.

W dzisiejszym świecie liczy się przede wszystkim gospodarka. Największą groźbą dla nas jest to, że pozostajemy w ogonie europejskich narodów jeśli chodzi o zamożność (...) Od początku kampanii staram się przekonać Polaków, że dzisiaj ich patriotycznym obowiązkiem jest bogacenie się - mówił.

Olechowski tłumaczył, że ze względu na sytuację powodziową w Polsce zmienił plany kampanii. Przez najbliższy czas nie będzie organizował wieców wyborczych, tylko konferencje prasowe.

Powódź uniemożliwia nam planowanie spotkań publicznych. Uważam, że pokazywanie się w miejscach powodzi i przebieranie się za strażaka jest poniżej standardu, więc tego nie zrobiłem. Zawiesiłem tego typu spotkania - zaznaczył.

Olechowski zapowiedział, że najintensywniejsze działania kampanijne będzie prowadził w ostatnich dwóch tygodniach przed wyborami.

W prezentacji uczestniczyła rodzina kandydata. Pierwotnie sztab Olechowskiego planował, że uroczystość ogłoszenia hasła będzie miała charakter wiecu, w którym udział wezmą m.in. sympatycy oraz przedstawiciele jego komitetu poparcia. W jego skład weszli m.in. Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Dariusz Rosati, Janusz Steinhoff.