Papież zaczyna pożegnalne spotkania. Spotkał się już z premierem Włoch Mariem Montim. Za tydzień - pięć dni przed abdykacją - Benedykt XVI spotka się z prezydentem Włoch Giorgiem Napolitano.

Ustępujący wkrótce Monti podziękował papieżowi, który abdykuje 28 lutego, za uwagę i troskę o Włochy oraz Europę. W komunikacie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że premier wyraził ponownie wdzięczność Benedyktowi XVI za jego "najwyższe nauczanie religijne i moralne".

Spotkanie papieża z premierem i jego żoną trwało około 15 minut.

W sobotę 23 lutego Benedykt XVI przyjmie na audiencji prezydenta Włoch Giorgio Napolitano.

Ostatnie spotkania, ostatni... tweet


28 lutego Benedykt XVI po raz ostatni skorzysta ze swojego papieskiego konta na Twitterze. Jego pierwszy wpis pojawił się na tym portalu społecznościowym grudniu. Jak ogłosił wtedy Watykan, papież chciał w ten sposób docierać do nowoczesnej części katolickiej wspólnoty.

Nie wiadomo, czy po ustąpieniu papieża konto w Twitterze ucichnie. Kiedy zostanie wybrany nowy papież, przedstawimy mu możliwość korzystania z Twittera. Bardzo ważną, podkreślam, bo dającą możliwość przemawiania do ludzi i towarzyszenia mężczyznom i kobietom w ich często niełatwym życiu - mówił arcybiskup Claudio Maria Celli, szef watykańskiej komisji komunikacji społecznej.