Po godz. 7 na warszawskim lotnisku im. Chopina wylądował szósty samolot LOT z osobami ewakuowanymi z Afganistanu. Na pokładzie było około 80 osób.

Maszyna, która wylądowała o poranku w Warszawie, to Embraer lecący z Navoiy w Uzbekistanie z międzylądowaniem w stolicy Gruzji - Tbilisi. To już szósty transport z osobami ewakuowanymi z Kabulu, który przyleciał do stolicy Polski.

Do tej pory w Warszawie wylądowało pięć samolotów z ewakuowanymi z Kabulu Polakami i polskimi współpracownikami oraz ich rodzinami. Tymi transportami do Polski trafiło 260 osób. Wszyscy Polacy, którzy zgłosili się do MSZ, zostali już ewakuowani. Operacja prowadzona przez polskie służby odbywa się wojskowymi samolotami z Kabulu do Uzbekistanu. Stamtąd cywilnymi samolotami PLL "Lot" ewakuowani dostają się do Polski.

W piątek premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem poinformował, że Polska będzie odpowiedzialna za ewakuację 300 obywateli Afganistanu współpracujących z NATO. Zapowiedział, że trafią oni najpierw do Polski, a następnie do innych krajów NATO.