Pierwszy weekend sierpnia również zapowiada się upalnie. Słońca będzie mnóstwo, chmur niewiele, a wartości na termometrach będą wzrastać. Już w piątek temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje obecnie słaby wyż, do kraju zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze.

Z prognoz wynika, że weekend będzie gorący. W piątek w całym kraju, od Bałtyku aż po Tatry będzie mnóstwo słońca. Zachmurzenie na ogół ma być małe i umiarkowane. Słaby deszcz spodziewany jest jedynie na Podlasiu. Termometry będą wskazywać maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 32 stopni Celsjusza w Opolu i we Wrocławiu.

Sobota w całym kraju bardzo słoneczna i upalna. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza w Białymstoku, Gdańsku i Lublinie do nawet 33 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wszędzie będzie dużo pogodnego nieba, padać raczej nie powinno. 

W niedzielę pogoda również będzie sprzyjać urlopowiczom. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, a wartości na termometrach będą bardzo wysokie. Na Pomorzu termometry wskażą nawet do 27 stopni Celsjusza, z kolei na Opolszczyźnie nawet do 32 stopni Celsjusza. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być małe i umiarkowane, padać raczej nigdzie nie powinno. 

W przyszłym tygodniu słońca też nie zabraknie. Jak prognozują synoptycy, słoneczna i bardzo ciepła aura się utrzyma, a deszcz popada jedynie miejscami i tylko przelotnie. Na termometrach maksymalnie od 25 stopni Celsjusza do 30 stopni Celsjusza.

Pogodę w swoim mieście możesz sprawdzić w specjalnym serwisie INTERIA.PL