Sky Tower we Wrocławiu ma 51 pięter i wysokość 212 metrów. Budynek to jedna z największych turystycznych atrakcji miasta. To za sprawą punktu widokowego, który się tam mieści. Odwiedzają go wszyscy spragnieni oszałamiających widoków na panoramę Wrocławia i okolic.

Z usytuowanego na 49 piętrze i blisko 200 metrów nad ziemią przeszklonego tarasu można podziwiać zachodnią i północną część stolicy Dolnego Śląska. Widać stamtąd także górę Ślężę, a przy dobrej pogodzie również Chełmiec i nawet Śnieżkę. Niezależnie od tego, jaką mamy porę roku, krajobrazy widziane z okien robią niesamowite wrażenie. Wielu turystów mówi, że to miejsce obowiązkowe podczas wizyty we Wrocławiu. Wjazd windą zajmuje około 50 sekund.

Czuć było prędkość, zalegało w uszach. Wjazd windą porównałbym do startu samolotem. Ale wystarczy sobie ziewnąć i jest już dobrze - mówił jeden z turystów. 

Spokojny oddech, głęboko powietrze do płuc wchodzi, jak tylko się wjedzie. Widzę m.in. Most Osobowicki i stadion - opisywał inny odwiedzający punkt. 

Spektakularny widok. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fantastyczny. Ludzie na dole są mali jak mrówki. Ogromne to miasto jest, wygląda pięknie. Warto tu przyjechać - podkreślały kolejne osoby.

Punk widokowy w budynku Sky Tower można odwiedzać przez siedem dni w tygodniu. Wjazdy odbywają się co pół godziny - jednorazowo na górze może być maksymalnie 25 osób - chodzi o obecnie zalecenia sanitarne. Czas zwiedzania wynosi około 20 minut. Bilety można kupić na miejscu lub przez internet.

Obiekt można podziwiać również w internecie, dzięki kamerze online.

Opracowanie: