Polska sztafeta w składzie Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Sylwia Jaskowiec zajęła szóste miejsce w biegu narciarskim 4 x 5 km. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Norweżki. Na drugim miejscu podium stanęły Niemki, a trzecim Finki.

Liderka naszej sztafety Justyna Kowalczyk fantastycznie zaprezentowała się na drugiej zmianie. Gdy odbierała "pałeczkę" od Kornelii Marek była dziesiąta, ale już po pierwszym kilometrze odrobiła 20 sekund do prowadzącej Szwedki. Nasza trzykrotna medalistka olimpijska szybko dobiegła do prowadzącej grupy, w której były Norweżka, Niemka i Włoszka. Justyna wyprzedziła je i swój bieg zakończyła pierwsza z nieco ponad dwusekundową przewagą nad Włoszką i 10 sekundami zapasu przed Norweżką.

Jako trzecia w naszej sztafecie pobiegła Paulina Maciuszek. Długo trzymała się prowadzącej Norweżki i goniącej jej Włoszki, ale ostatecznie spadła na siódmą lokatę. Zmieniła ją dwukrotna mistrzyni świata do lat 23 Sylwia Jaśkowiec. Na ostatniej pętli wyprzedziła Francuzkę i dobiegła do mety na szóstej pozycji ze stratą 69 sekund do złotych medalistek.

Polki powtórzyły wynik z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Libercu, gdzie zajęły wysokie szóste miejsce.

Wyniki sztafety kobiet (4 x 5 km)