Rosyjska hokeistka Swietłana Terentiewa została przyłapana na stosowaniu niedozwolonych środków wspomagających. To pierwszy taki przypadek na zimowych igrzyskach w Vancouver. Rosjanka nie została wykluczona z udziału w zawodach. Dostała upomnienie.

Jak poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski test przeprowadzony w sobotę wykazał obecność w organizmie Terentiewej "lekkiego stymulantu". Wykryta substancja (znajdowała się w inhalatorze i sprayu do nosa) jest na liście zakazanych podczas imprez sportowych. Ten zakaz nie dotyczy np. treningów.

26-letnia Terentiewa przyznała, że jeszcze w Rosji stosowała lek, w którym - jak się okazało - znajdował się zabroniony środek. Przestała go przyjmować 3 lutego, czyli po przylocie do Kanady.

W Vancouver jest specjalny wysłannik RMF FM Kuba Wasiak. Jego relacji oraz informacji z olimpijskich aren wysłuchacie codziennie w specjalnych Faktach Olimpijskich.

Z hymnami wielkich imprez sportowych często są problemy. Tym większe, im większe oczekiwania organizatorów - pisze na swoim blogu Kuba Wasiak i zastanawia się czy "One World, One Flame" Bryana Adamsa stanie się hitem w Vancouver?