W belgijskim zespole Quick Step, jak doskonale już wszyscy wiedzą, nie zobaczymy Toma Boonena. Jeden z najlepszych sprinterów na świecie przeszedł operację kolana i nie będzie w stanie stanąć na starcie tegorocznej 67. edycji Tour de Pologne UCI ProTour.

Boonen miał być jedną z gwiazd naszego narodowego Touru, ale kontuzja jakiej się nabawił okazała się zbyt dotkliwa i trzeba było przeprowadzić operację, która wykluczyła Belga na kolejny miesiąc. Zastąpi go Białorusin Andrei Kunicki, który w przeszłości był mistrzem kraju w jeździe indywidualnej na czas.

W belgijskim zespole zabraknie również Matteo Tosatto, a zastąpi go Thomas Vedel Kvist. 22-letni Duńczyk uznawany jest za wielki talent. Wygrał w 2008 wyścig Coupe des Nations Ville de Saguenay z cyklu Pucharu Narodów młodzieżowców, po czym odbył staż w Quick Stepie i podpisał na sezon 2009 i 2010 pierwszy zawodowy kontrakt.

Quick Step na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Andrei Kunicki, Dario Cataldo, Stijn Devolder, Davide Malacarne, Bronisław Samoiłow, Thomas Vedel Kvist, Marco Velo i Wouter Weylandt.