Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu (pula nagród 21,017 mln euro). 24-letnia tenisistka pokonała pewnie Shahar Peer z Izraela 6:1, 6:1.

Trwający 58 minut mecz był siódmym spotkaniem na korcie czwartej w rankingu WTA krakowianki ze 140. na liście Peer. Po raz czwarty, w tym pierwszy na nawierzchni ziemnej, lepsza okazała się dwa lata młodsza od rywalki Radwańska.

Kolejną przeciwniczką "Isi" będzie Mallory Burdette, która w pierwszej rundzie wygrała z Chorwatką Donną Vekic 6:3, 6:4. Z zajmującą 80. miejsce w światowym rankingu tenisistek Amerykanką zmierzy się pierwszy raz w karierze.

Urszula Radwańska pokonała Venus Williams

W niedzielę do drugiej rundy awansowała młodsza z sióstr Radwańskich Urszula, która wygrała z byłą liderką rankingu WTA Amerykanką Venus Williams 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:4. W kolejnej fazie rywalizacji Polka spotka się z Niemką Dinah Pfizenmaier.

Dziś na korcie zaprezentowało się jeszcze dwóch Polaków. Rozstawiony z numerem 21. Jerzy Janowicz zagrał z Hiszpanem Albertem Ramosem, a Michał Przysiężny z Rhynem Williamsem, którego pokonał już w stolicy Francji w eliminacjach. Zawodnik z USA wskoczył do drabinki jako tzw. lucky looser.