Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju WTA Tour na twardych kortach w Cincinnati z pulą nagród 2,369 mln dolarów. Tenisistka wraca do kraju na pogrzeb dziadka, który - jak poinformowała w oświadczeniu - odbędzie się jutro. "To była trudna decyzja, ale muszę wrócić do domu i być z moją rodziną" - podkreśliła. Radwańska poinformowała o swojej decyzji po zwycięstwie w 3. rundzie turnieju nad Rosjanką Jeleną Wiesniną 6:0, 6:2.

Mecz zakończył się bardzo szybko. Pierwszego seta krakowianka wygrała po zaledwie 19 minutach, bez straty gema. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Rosjanki 1:0, ale później Radwańska przejęła inicjatywę. Cały mecz trwał 50 minut. Krakowianka nie popełniła w tym czasie żadnego podwójnego błędu serwisowego, a jej rywalka - cztery.

W ćwierćfinale przeciwniczką starszej z sióstr Radwańskich miała być rozstawiona z "piątką" Chinka Na Li, która pokonała Niemkę Angelique Kerber 6:4, 6:4. Swoje czwartkowe mecze wygrały także Białorusinka Wiktoria Azarenka, Włoszka Roberta Vinci i Serbka Jelena Jankovic.

Wyniki czwartkowych meczów 3. rundy (1/8 finału):

Agnieszka Radwańska (Polska, 4.) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:0, 6:2

Na Li (Chiny, 5.) - Angelique Kerber (Niemcy, 9.) 6:4, 6:4

Roberta Vinci (Włochy, 12.) - Sara Errani (Włochy, 6.) 6:4, 6:3

Jelena Jankovic (Serbia, 14.) - Sloane Stephens (USA) 3:6, 7:5, 7:5

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2.) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:4

(edbie)