Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka wygrała we wtorek z rozstawioną z numerem 21. włoską tenisistką Camilą Giorgi 7:6 (7-4), 6:1.

24-letnia łodzianka zagrała bardzo dobrze. Już w pierwszym gemie była bliska przełamania Włoszki. Ostatecznie udało jej się to w dziewiątym, ale w kolejnym rywalka odrobiła breaka, choć Fręch miała już dwie piłki setowe.

Pierwszą partię rozstrzygnął tie-break. Fręch zaczęła go od prowadzenia 3-0 i do końca kontrolowała w nim sytuację.

W drugim secie Polka grała wręcz koncertowo. Po kilkunastu minutach wygrywała w nim 4:0, a niewiele później cieszyła się z awansu do drugiej rundy. W głównej drabince Wimbledonu jest po raz pierwszy w karierze.

Fręch imponowała dokładnością. Popełniła 20 niewymuszonych błędów, a Giorgi aż 46.

To oznacza, że polskie tenisistki w komplecie awansowały do II rundy turnieju. Wcześniej swoje mecze wygrały: Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa, Magda Linette i Iga Świątek. Z turnieju singlistów odpadli już Polacy: Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

Kolejną rywalką Fręch będzie albo Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, albo Szwedka Rebecca Peterson.