Marcin Matkowski i białoruski tenisista Maks Mirnyj odpadli w ćwierćfinale debla w wielkoszlemowym Wimbledonie. Przegrali z rozstawionymi z numerem 16. Austriakiem Oliverem Marachem i Chorwatem Mate Pavicem 5:7, 2:6, 2:6.

Matkowski i Mirnyj we wtorkowym meczu mieli niewiele do powiedzenia, łącznie wygrali dziewięć gemów. Spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.

Wcześniej Polak i Białorusin spisywali się na trawiastych kortach w Londynie bardzo dobrze - w drodze do ćwierćfinału stracili tylko jednego seta. Dodatkowo błysnęli w drugiej rundzie, eliminując występujących z "piątką" słynnych amerykańskich bliźniaków Mike'a i Boba Bryanów.

W środę o awans do półfinału gry podwójnej powalczy Łukasz Kubot. Polak i Brazylijczyk Marcelo Melo zmierzą się tego dnia z brytyjskimi braćmi Kenem i Nealem Skupskimi.