Rozstawiona z "siódemką" Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tajpej (pula nagród: 226 750 dolarów). Notowana w światowym rankingu na 60. pozycji Polka pokonała 131. w tym zestawieniu chińską kwalifikantkę Xinyun Han 6:2, 6:0.

Linette przy stanie 2:1 w pierwszym secie długo walczyła o przełamanie: ostatecznie wykorzystała szóstego "break pointa". Po chwili sama straciła podanie, ale zrehabilitowała się z nawiązką: zapisała na swoim koncie dziewięć kolejnych gemów! W efekcie po 66 minutach gry mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy imprezy.

A w niej rywalką Linette będzie tzw. lucky loser Chinka Jing-Jing Lu bądź Szwedka Johanna Larsson.

Prawie 26-letnia poznanianka jest jedyną Polką w obsadzie tegorocznej edycji turnieju.

Zgłosiła się w nim także do debla - i kilka godzin po pojedynku singlowym musiała wrócić na kort, by w parze z Rosjanką Anną Blinkową zmierzyć się w meczu pierwszej rundy z najwyżej rozstawionymi w turnieju Węgierką Timeą Babos i Tajwanką Hao-Ching Chan. Niestety Linette i Blinkowa musiały uznać wyższość rywalek: przegrały 6:3, 0:6, 5-10.