Jerzy Janowicz wystąpi w ćwierćfinale halowego turnieju ATP Tour na twardych kortach w Sztokholmie (pula nagród 600 565 euro). Polski tenisista, rozstawiony z numerem trzecim, pokonał Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza w dwóch setach - 6:2, 6:1. Był to pierwszy pojedynek niespełna 23-letniego Janowicza po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją.

Zajmujący 15. miejsce w rankingu ATP Polak nigdy wcześniej nie grał z niżej notowanym Garcią-Lopezem (64. na światowej liście). Łodzianin uporał się z rywalem w godzinę, oddając mu łącznie tylko trzy gemy.

Środowy pojedynek był również pierwszym meczem rozegranym przez Janowicza podczas turnieju w Sztokholmie. Wcześniej miał wolny los.

W pojedynku, którego stawką będzie półfinał imprezy, Polak zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Chorwatem Igorem Sijslingiem i grającym z piątką Łotyszem Ernestsem Gulbisem.

W kwalifikacjach odpadł Adam Chadaj. W turnieju głównym w deblu wystąpił z kolei grający w parze z Igorem Zelenayem Mateusz Kowalczyk. Polsko-słowacki duet zakończył jednak występ na pierwszej rundzie.

Wynik meczu drugiej rundy:Jerzy Janowicz (Polska, 3) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:1

(MRod)