Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Cincinnati. Polka pokonała w 1/4 finału zwyciężczynię tegorocznego Wimbledonu Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6 (7-3), 6:1.

Pierwszy set zakończył się w tie-breaku. Obie zawodniczki po dwa razy przegrały gema przy swoim podaniu. Vondrousova dwukrotnie miała okazję rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść: w 10. i 12. gemie. Popełniła jednak podwójne błędy serwisowe i niewymuszone błędy.

Iga Świątek zdołała doprowadzić do tie-braka, który wygrała 7-3.

Drugi set to popis Polki, która oddała rywalce tylko jednego gema!

Całe spotkanie trwało godzinę i 33 minuty.

Z Vondrousovą, triumfatorką tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu, Polka zagrała po raz drugi w cyklu WTA. Poprzednie spotkanie - we French Open w 2020 roku - gładko wygrała 6:1, 6:2. Kilka dni później wywalczyła pierwszy w karierze wielkoszlemowy tytuł.

W półfinale Świątek zmierzy się albo z Włoszką Jasmine Paolini, albo z rozstawioną z numerem siódmym Amerykanką Coco Gauff. Te zawodniczki rozegrają swoje spotkanie ćwierćfinałowe wieczorem.