Iga Świątek nie zagra w turnieju WTA 500 w Berlinie. Liderka światowego rankingu tenisistek, po intensywnych 9 tygodnia potrzebuje odpocząć i zregenerować się.

Iga Świątek w ostatnim czasie wystąpiła w turniejach w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie. W sobotę wygrała natomiast finał French Open.

Teraz rywalizacja przenosi się na korty trawiaste. Świątek była zgłoszona do rozpoczynającego się 17 czerwca turnieju w Berlinie, ale jej start nie był przesądzony.

Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem. Nie rozmawiamy o planach przed zakończeniem turnieju, a teraz i tak będę miała kilka dni wolnego. Choć trener pewnie wie, jaka jest decyzja. Zobaczymy, co będzie ważniejsze, rozegranie meczów czy po prostu trenowanie - mówiła Polka po finale French Open.

Teraz organizatorzy turnieju w Berlinie przekazali, że Świątek zrezygnowała ze startu w imprezie.

Ze względu na moje ogólne wyczerpanie fizyczne i psychiczne po dziewięciu intensywnych tygodniach, niestety muszę wycofać się z udziału w Berlinie, aby odpocząć i zregenerować siły - powiedziała Świątek, cytowana przed organizatorów imprezy.

To oczywiście wielka szkoda i rozczarowanie dla nas i wszystkich fanów Igi. Niemniej jednak zobaczymy przez dziewięć dni tenis światowej klasy - oświadczyła dyrektorka turnieju Barbara Rittner.

Świątek będzie się teraz regenerować przed wielkoszlemowym Wimbledonem. Turniej w Londynie rozpocznie się 1 lipca.