"Zagrałem perfekcyjny mecz. Zyskałem wiele pewności przed Wimbledonem" - przyznał Hubert Hurkacz. Polak pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:4 w finale tenisowej imprezy ATP na trawiastych kortach w Halle.

To jedno z największych zwycięstw w mojej karierze. Trzeba zagrać perfekcyjny mecz, żeby pokonać tak dobrego zawodnika jak Danił, który aktualnie jest liderem światowego rankingu - przyznał 25-letni wrocławianin, który po raz pierwszy w karierze wygrał z tenisistą prowadzącym w klasyfikacji ATP.

Długo czekałem na pierwszy triumf w tym roku, ale warto było. Zyskałem wiele pewności siebie przed Wimbledonem - dodał Polak. Dzisiejsza wygrana to jego piąte turniejowe zwycięstwo w karierze, dzięki któremu utrzymał miano niepokonanego w decydujących spotkaniach.

Polak po raz pierwszy triumfował na trawie. Wszystkie wcześniejsze zwycięstwa odnotował na twardej nawierzchni: w 2019 roku w amerykańskim Winston-Salem, a w poprzednim sezonie ponownie w USA w Delray Beach i Miami oraz w hali we francuskim Metz.

Miedwiediew o Hurkaczu: Jest zdolny do największych wyczynów

Miedwiediew pogratulował Hurkaczowi zwycięstwa.

Zagrał wspaniały mecz, pokazał po raz kolejny, że jest zdolny do największych wyczynów - powiedział o Polaku Rosjanin. Lider światowego rankingu przeprosił też kibiców, że finałowy pojedynek nie był ani długi, ani zacięty.

Dzięki wygranej Hurkacz zyskał 500 punktów do rankingu ATP, co zaowocuje powrotem na 10. miejsce w poniedziałkowym notowaniu, zarobił niemal 400 tys. euro.

Impreza w Halle jest jedną z dwóch największych przygotowujących tenisistów do występu w wielkoszlemowym Wimbledonie, który rozpocznie się 27 czerwca. W przeszłości 10 razy wygrał ją słynny Szwajcar Roger Federer.