12 i 13 grudnia odbędzie się Finał jubileuszowej, 15. edycji Szlachetnej Paczki. Wolontariusze odwiedzą domy prawie 21 tysięcy potrzebujących i przekażą dedykowaną przez darczyńców pomoc. Tylko w zeszłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków!

Ponad 10 000 wolontariuszy w 615 rejonach w całej Polsce zapuka do drzwi niemal 21 000 potrzebujących rodzin. Finał Paczki to czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla niektórych - najważniejsze dwa dni w roku.

Wspólne spotkanie

Henryk ma 76 lat i zajmuje się Mateuszem - swoim 40-letnim synem chorym na stwardnienie rozsiane i wnukiem Jasiem. Zostali sami - w ciągu roku zmarła żona Henryka i odeszła żona Mateusza. Henryk ma dwa marzenia: aparat słuchowy i wyjazd na Kaszuby.

W ten weekend wolontariuszka Magda ponownie zapuka do drzwi pana Henryka. Dostarczy paczki przygotowane przez darczyńców. Porozmawiają, złożą sobie życzenia. Ucieszą się z nowego swetra dla Jasia, cytrusowego mydła i kredek. Jaś lubi rysować, ale na przybory szkolne często brakuje pieniędzy w domowym budżecie. Najbardziej ucieszą się ze wspólnego spotkania, bo rodzinę Henryka rzadko odwiedzają goście, a po odejściu żony Mateusz stracił zaufanie do ludzi.

Magda, Henryk, Mateusz i Jaś to tylko kilka osób z tysięcy, które w ten weekend ponownie się spotkają. Często spotkanie z drugim człowiekiem jest ważniejsze niż pomoc materialna. Wierzymy, że ludzie pomagają, nie rzeczy.

Żeby Paczka nie musiała istnieć

W tym roku w magazynach obok SuperW Paczki, którzy dostarczą przygotowaną przez darczyńców pomoc, będzie można spotkać wolontariuszy AKADEMII PRZYSZŁOŚCI razem ze swoimi podopiecznymi.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym, młodszym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Kiedy wolontariusze Paczki odwiedzali rodziny w potrzebie, dostrzegli, że dzieci potrzebują nie tylko pomocy materialnej, ale przede wszystkim wyprowadzenia ich z błędnego przeświadczenia, że do niczego się nie nadają. W rodzinach z problemami często brakuje wzorców, które uczyłyby najmłodszych zaradności - tutaj wkracza AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

Akademia powstała po to, żeby kiedyś Paczka nie musiała istnieć. To prewencja biedy. W Paczce dajemy potrzebującym impuls do zmiany, to pomaga im na nowo radzić sobie w życiu. W Akademii koncentrujemy się na metodologicznej pracy z dzieckiem - wyjaśnia ks. Jacek Stryczek.

15 lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie.