Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Wojciech Szczęsny wraz z kolegami z Reprezentacji Polski przygotowali Szlachetną Paczkę! Zostali pierwszymi darczyńcami w 15. edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku pomogli starszej kobiecie, która samotnie wychowuje czterech wnuczków.

Dla mnie Szlachetna Paczka to już tradycja. Każdy z nas chętnie dołożył swoją cegiełkę do prezentów dla tej rodziny. Wiemy, że nie jest im łatwo i mamy nadzieję, że na ich twarzach pojawi się uśmiech - powiedział Robert Lewandowski.

Wiemy, że chłopcy w tej rodzinie są kibicami reprezentacji i że bardzo mocno trzymają za nas kciuki. Dlatego chcieliśmy im pomóc - dodał Łukasz Piszczek.  

Do paczki piłkarze dołączyli piłkę ze swoimi autografami. Mamy nadzieję, że nasza pomoc i sport pomogą im przetrwać trudne chwile w życiu codziennym. Mocno trzymamy za nich kciuki - skomentował Piszczek. Piłkarze przekazali rodzinie także Medal za Waleczność - tym gestem chcieli wyrazić podziw, za walkę rodziny z trudną codziennością.  

Reprezentacja daje przykład Polakom

SZLACHETNA PACZKA na stronie www.szlachetnapaczka.pl otworzyła bazę rodzin w potrzebie. Polacy mogą zostać darczyńcami i przygotować pomoc dla wybranej przez siebie rodziny.

Od Majewskiego po Ronaldo

Jednym z pierwszych sportowców, który zaangażował się w Paczkę, był Tomasz Majewski - w 2009 roku pomógł młodej matce z dwójką dzieci. Następnie do zrobienia paczki zaprosił Monikę Pyrek i Piotra Małachowskiego. Rok 2010 to przełomowy moment - paczkę zrobili piłkarze Realu Madryt z Cristiano Ronaldo i Jerzym Dudkiem na czele. Od tego momentu do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI dołączali kolejni mistrzowie sportu, a wśród nich - Kamil Stoch, Ula i Agnieszka Radwańskie, Jakub Błaszczykowski, Rafał Majka, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Mariusz Czerkawski, Anita Włodarczyk i inni.

Warto pomagać

15 lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

= Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!,

= Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki,

= Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę,

= Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie,

= Nowa propozycja dla firm - zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie,

= Zostań wolontariuszem  - dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl.