Znane tenisistki - Agnieszka i Urszula Radwańskie - wsparły w sobotę akcję "Szlachetna paczka". W jednym z krakowskich hipermarketów siostry zrobiły zakupy dla dwóch potrzebujących pomocy rodzin.

Znane krakowianki od kilku lat angażują się w akcję realizowaną od 2001 r. przez Stowarzyszenie Wiosna. Tym razem kupiły kawę, herbatę, słodycze i inne produkty spożywcze oraz chemiczne. Później zapakowały je wraz z kartkami zawierającymi świąteczne życzenia w wielkie, kolorowe paczki, które za kilka dni dotrą do rodzin.    

Wybrałam samotną matkę, która wychowuje syna. Ich sytuacja finansowa jest zła. Na pewno te produkty, które są w koszyku przydadzą się im i mam nadzieję, że pomoże to chociażby w jednym procencie - mówiła Agnieszka Radwańska. Rodzina, którą postanowiła wesprzeć jej siostra ma piątkę dzieci. Jedno z nich - siedmioletni Maciek cierpi na autyzm i potrzebuje stałej opieki. Opiekuje się nim głównie ojciec - stolarz, który codziennie zwalniał się z pracy i zawoził syna na rehabilitację, dlatego dostał wypowiedzenie. Mama po niedawnym wypadku ma problemy z chodzeniem. Kupiłam wszystko, co może być tej rodzinie potrzebne - mówiła Urszula.


Wybierz rodzinę w potrzebie

Wolontariusze Paczki odwiedzają domy potrzebujących i nie wystarczy im, kiedy ktoś mówi, że jest biedny. Osobiste spotkanie jest szansą na wzajemne zrozumienie. Osoby, do których trafiają wolontariusze mówią często: nie musicie już przynosić paczek. Wystarczy, że ktoś mnie odnalazł i chciał wysłuchać.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W  tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 19 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze spotykali się z potrzebującymi w ich domach, diagnozowali ich sytuację, poznali potrzeby i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie stworzyli opisy rodzin, które trafiły do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

Teraz w Paczce masz możliwość pomagania na wiele sposobów:

Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj dedykowaną i konkretną pomoc
Wybierz Paczkę i bądź z nią przez cały rok
Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia

Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!