XIII edycja Szlachetnej Paczki wkracza w kluczowy etap. Osoby, które chciałyby dołączyć do projektu, mogą się zgłaszać jeszcze do poniedziałku.

Do tej pory do ekipy Szlachetnej Paczki dołączyło niemal 9000 wolontariuszy. Ta liczba może jeszcze się zwiększyć. Każdy, kto chce wesprzeć akcje, może do poniedziałku zgłosić się za pośrednictwem formularza na stronie www.superw.pl

Osoby zaangażowane w projekt już mają ręce pełne roboty, choć do finału zostało jeszcze kilka tygodni. Ochotnicy spotykają się z potrzebującymi rodzinami i decydują, czy włączyć je do akcji.

16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl zostanie uruchomiona baza z opisem sytuacji tych, którzy czekają na pomoc. Każdy będzie mógł wybrać kogoś, komu chce udzielić wsparcia i dać mu to, czego najbardziej potrzebuje.

Takie projekty jak Paczka jednoczą różnych ludzi w różnych miejscach - ocenia minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, który kolejny już raz zaangażował się w akcję. To nie jest zwykła pomoc charytatywna - podkreśla.