"Co roku uczestniczymy w akcji "Szlachetna Paczka". To ogromna radość, kiedy możemy komuś pomóc, szczególnie w okresie świąt" - mówi Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka wspólnie z siostrą Urszulą przygotowała podarunek dla rodziny z Nowej Huty.

Kilka lat temu dostałam propozycję zaangażowania się w akcję "Szlachetna Paczka". Długo nie musiałam się zastanawiać. Cieszę się, kiedy mogę komuś sprawić radość - mówi najlepsza polska tenisistka.

Agnieszka i Urszula Radwańskie po raz trzeci wsparły tę inicjatywę. W tym roku trochę nam tata podpowiedział, jeżeli chodzi wybór rodziny. Ale tak naprawdę to chyba nie jest ważne, bo wiadomo, że każda z tych rodzin potrzebuje pomocy - przyznała tenisistka.

Tenis łączy się trochę z życiem - nie wolno się poddawać, trzeba być dobrej myśli do końca. Wiadomo, że są takie momenty, kiedy jest źle, jest gorzej. Jest ból, są kontuzje, są porażki. Trzeba na to spojrzeć z innej strony - walczyć, dążyć do celu, mieć marzenia. One się spełniają, dlatego nie można rezygnować - skomentowała krakowianka.

W tym roku Szlachetna Paczka pomocą obejmie około 10 tysięcy rodzin, czyli około 50 tysięcy osób w trudnej sytuacji materialnej.

"Szlachetna Paczka"

"Szlachetna Paczka" to akcja, która pomaga najbiedniejszym polskim rodzinom. 19 listopada wolontariusze, niczym sędziowie podczas meczu, dali sygnał, że uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla niej przygotować wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln zł. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie.

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl