Wielkie odliczanie już rozpoczęte. Wielkanoc coraz bliżej. Jaka pogoda będzie towarzyszyła w okresie przedświątecznym? Obecne długoterminowe prognozy rozbudzają naszą nadzieję na korzystną aurę zarówno w Wielki Czwartek jak i w Wielki Piątek. Temperatura ma być typowo wiosenna i oscylować wokół 12-14 st. Celsjusza. Będzie też słonecznie.

Przed nami bardzo optymistycznie zapowiadający się weekend z dużą ilością słońca i wysoką temperaturą, nawet do 21 st. Celsjusza. Co czeka nas w kolejnych dniach? Jak wynika z długoterminowych prognoz, przedświąteczny tydzień (od 14 do 18 kwietnia) przywita nas korzystnymi, wysokimi wartościami na termometrach.

W poniedziałek, 14 kwietnia, temperatura będzie się wahać od 12 stopni Celsjusza do 18 stopni Celsjusza. Słońca będzie sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane; do dużego wzrośnie jedynie w woj. lubuskim, na Zachodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach słońca sporo. 

Wtorek, 15 kwietnia, zapowiada się bardzo ponuro. Opady deszczu spodziewane są w całym kraju, a zachmurzenie wszędzie wzrośnie do dużego. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Poznaniu i we Wrocławiu do 13 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Olsztynie.

Środa, 16 kwietnia, zapowiada się równie mało optymistycznie. Duże i całkowite zachmurzenie się utrzyma. Nadal przydadzą się też parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal wszędzie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu do 15 stopni Celsjusza w Olsztynie.

Przełom w pogodzie spodziewany jest w Wielki Czwartek, 17 kwietnia. Opady deszczu mają ustąpić, a zachmurzenie na ogół - poza Podkarpaciem - zmaleje do umiarkowanego. Słońca nie zabraknie, wzrosną też wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 15 stopni Celsjusza w Łodzi.

Wielki Piątek, 18 kwietnia, przyniesie jeszcze większą ilość słońca i pogodnego nieba. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na Warmii i Mazurach. Będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do 13 stopni Celsjusza w Łodzi i w Poznaniu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni