"Społeczeństwo jest konfrontowane z dwoma fałszywymi narracjami" - stwierdził w programie "Onet Opinie" były minister spraw zagranicznych. Odniósł się w ten sposób do trwającego protestu nauczycieli.


Związki, które w tej chwili walczą z tym rządem, nie podejmowały działań za poprzednich rządów - ocenił w rozmowie z Onetem Waszczykowski. Społeczeństwo jest konfrontowane z dwoma fałszywymi narracjami - zauważył. Jego zdaniem bezpodstawne są opinie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zrobił nic dla nauczycieli oraz że nikt nie chce z nimi rozmawiać. Rozmawiamy i dajemy, rozkładamy to na jakiś czas - przekonywał Waszczykowski. 

Od 8 kwietnia tego roku trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności".
Egzaminy maturalne powinny rozpocząć się 6 maja. 

Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończy się 26 kwietnia, czyli w najbliższy piątek. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, bo jej ukończenie jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego. Zakończenie roku szkolnego powinno zostać poprzedzone wystawieniem przez nauczycieli ocen i zatwierdzeniem ich przez rady pedagogiczne klasyfikacyjne. Nie odbyły się jednak one w części szkół ze względu na strajk nauczycieli.

Opracowanie: