W 2016 roku razem z Wami wciąż chcemy wybierać najlepszych sportowców każdego miesiąca. W plebiscycie RMF FM i Interia.pl to Wy decydujecie, kto zasłużył na to miano. Oddając swój głos napiszcie też krótkie i ciekawe uzasadnienie wyboru - to najlepsze nagrodzimy każdego miesiąca zestawem gadżetów. Poniżej znajdziecie listę nominowanych w styczniu. Zapraszamy do głosowania i komentowania!

Nominowani do tytułu Sportowiec Stycznia 2016:

Michał Jurecki

Mimo wyniku polskiej reprezentacji w Euro zdecydowaliśmy się nominować Michała Jureckiego. Nasz rozgrywający w większości meczów grał bowiem znakomicie. Kompletnie nie wyszedł mu jedynie pojedynek z Chorwacją, ale mimo to organizatorzy zdecydowali się wyróżnić go jako najlepszego lewego rozgrywającego turnieju. Jurecki wysoko jest też w klasyfikacji strzelców Euro - 61 rzutów i 34 bramki dały mu ósme miejsce w tym zestawieniu.


Michał Kotlorz

Kapitan hokejowej drużyny GKS Tychy poprowadził ją do zdobycia brązowego medalu w Pucharze Kontynentalnym. To jeden z największych sukcesów polskiego hokeja! Tyszanie może nie zagrali we francuskim Rouen idealnie - przegrali bowiem dwa z trzech meczów, ale jedyne zwycięstwo było imponujące, bo GKS ograł faworyzowane Herning Blue Fox. Nigdy wcześniej polski zespół nie stał na podium w europejskim pucharze!


Michał Kubiak

Kapitan naszej siatkarskiej reprezentacji, która wywalczyła w Berlinie możliwość udziału w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Dlaczego ta nominacja? Bo niewiele brakowało, a nasi definitywnie straciliby szansę wyjazdu do Rio. W meczu ostatniej szansy z Niemcami Polacy wysoko przegrywali, ale pokazali niesamowite serce do walki i w ostatnim momencie odwrócili losy spotkania. Bartek Kurek stwierdził, że być może po tym meczu narodziła się prawdziwa drużyna.


Jakub Przygoński

W tym roku osiągnął najlepszy wynik spośród polskich kierowców startujących w Rajdzie Dakar. Przygoński po wielu latach jeżdżenia na motocyklu zdecydował się na przesiadkę do samochodu - Dakar 2016 był jego debiutem w nowej maszynie. Przygoński dojechał ostatecznie na 15. miejscu, unikając po drodze dużych błędów.


Po sukcesie w Australian Open pochodzącej z Polski Andżeliki Kerber część kibiców mogła zapomnieć o świetnej grze Agnieszki Radwańskiej. A krakowianka od początku zmagań w Melbourne grała znakomicie. Problemy miała dopiero w meczu 1/8 finału - jej rywalka prowadziła już w decydującym secie bardzo wysoko, ale wtedy Radwańska w imponującym stylu wróciła do gry. Polka zachwyciła też w ćwierćfinale, w którym gładko rozprawiła się z Hiszpanką Carlą Suárez Navarro. Poległa dopiero w półfinale po starciu z niesamowitą tego dnia Sereną Williams.


Piotr Zieliński

Piłkarz Empoli błysnął w tym miesiącu w jednym z najbardziej prestiżowych dla jego zespołu meczów - zdobył bramkę w starciu z AC Milanem. Między innymi dzięki trafieniu Polaka jego drużyna zremisowała z legendarną ekipą z Mediolanu. Dobrą formę reprezentanta Polski dostrzegli też skauci - według nieoficjalnych informacji, Zielińskiego chcieliby widzieć w swoich drużynach szefowie Liverpoolu czy Manchesterów - City i United.


Głosowanie zamkniemy w środę 3 lutego o godzinie 12:00.