Sześcioro zawodników rywalizuje o tytuł Sportowca Grudnia w plebiscycie RMF FM i Interii. O Wasze głosy walczy Karolina Kudłacz-Gloc, Marcin Gortat, Justyna Kowalczyk, Artur Waś, Izu Ugonoh i Karolina Kowalkiewicz.

Nominowani w Plebiscycie RMF FM i Interii na Sportowca Grudnia:

Karolina Kudłacz-Gloc

Polskie piłkarki ręczne znów nie zawiodły polskich kibiców, a Karolina Kudłacz-Gloc była prawdziwą liderką ekipy, która wywalczyła czwarte miejsce mistrzostw świata w Danii. Najskuteczniejsza zawodniczka w historii reprezentacji Polski (ponad 700 bramek) i kapitan drużyny poprowadziła biało-czerwone do najlepszej czwórki MŚ. Po ćwierćfinałowym meczu z Rosją, w którym dała z siebie absolutnie wszystko, nie była w stanie zejść do szatni, lecz została zniesiona przez koleżankę z drużyny.

Marcin Gortat

Nasz jedynak w NBA w grudniu wrócił do wysokiej formy. Polak z Washington Wizards został wybrany graczem tygodnia w Konferencji Wschodniej. Na to wyróżnienie zasłużył rzucając średnio ponad 21 punktów i zbierając ponad 11 piłek w trzech kolejnych spotkaniach. W starciu z Sacramento Kings Gortat rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze, okraszając go zdobyciem 27 punktów i zaliczając 16 zbiórek.

Justyna Kowalczyk

Nasza najlepsza biegaczka narciarska w historii w ostatnim czasie odpuszcza część zawodów Pucharu Świata kosztem narciarskich maratonów. W grudniu zajęła trzecie miejsce na 24-kilometrowej trasie maratonu La Sgambeda we włoskim Livigno. Co ciekawe, dzień wcześniej Kowalczyk wystartowała w zawodach PŚ w norweskim Lillehammer.

Artur Waś

Nasz panczenista znów przypomniał o sobie w zawodach Pucharu Świata. Polski sprinter odpalił przede wszystkim podczas rywalizacji w niemieckim Inzell. Najpierw zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 500 m, a dwa dni później na tym samym dystansie nie miał już sobie równych. Waś dołączył do czołówki i będzie walczył o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na tym dystansie.

Izu Ugonoh

Urodzony w Polsce bokser podbija wagę ciężką. Wygrał przez nokaut trzy ostatnie walki, w tym dwie już w pierwszej rundzie. W grudniu pokonał przez nokaut Meksykanina Vicente Sandeza na gali w Nowej Zelandii. Legendy zawodowego boksu - Evander Holyfield i Mike Tyson - nie mają wątpliwości: Ugonoh może zajść na sam szczyt w wadze ciężkiej.

Karolina Kowalkiewicz

Nie mogła sobie wymarzyć lepszego debiutu w UFC. Nasza zawodniczka w swojej pierwszej walce w ramach prestiżowej organizacji pokonała jednogłośnie na punkty Kanadyjkę Randę Markos podczas gali w Orlando. Kowalkiewicz nie była faworytką tego pojedynku, ale udowodniła, że wyrasta na zawodniczkę, z którą trzeba będzie poważnie się liczyć.