Dziś w Klingenthal odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Faworytem jest Norweg Halvor Egner Granerud. Wczoraj zdecydowanie wygrał prolog i najdalej skakał na obu treningach.

Nie rozgrywano kwalifikacji, tylko prolog, ponieważ do zawodów zgłosiło się 50 zawodników i wszyscy wystartują w obu konkursach.

Z Polaków w prologu najlepiej wypadli trzeci Dawid Kubacki oraz siódmy Andrzej Stękała. Oprócz nich wystartują: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Klemens Murańka oraz Tomasz Pilch.

Granerud utrzymuje znakomitą formę. W tym sezonie wygrał osiem z 17 indywidualnych konkursów PŚ, w tym dwa ostatnie w niemieckim Willingen. W klasyfikacji generalnej wyprzedza o 318 punktów Niemca Markusa Eisenbichlera oraz o 481 punktów zwycięzcę ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął w piątkowym prologu 12. miejsce.

Początek konkursu o godz. 14:30.