To w kalendarzu polskich siatkarek bardzo intensywny czas: niedługo po powrocie z turnieju finałowego Ligi Narodów w chińskim Nankinie biało-czerwone powalczą o olimpijskie bilety do Tokio. W ramach przygotowań do tej sierpniowej batalii podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w najbliższy weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim w towarzyskim turnieju z udziałem reprezentacji Białorusi i Czech. W RMF FM mieliśmy dla Was VIP-owskie zaproszenia na tę imprezę!

Na początku lipca polskie siatkarki rywalizowały w Nankinie w turnieju Final Six Ligi Narodów. Po dwóch porażkach w fazie grupowej - z drużynami USA i Brazylii - pożegnały się z imprezą, plasując się w końcowej klasyfikacji na piątej pozycji.

Czasu na odpoczynek nie było jednak wiele. W tej chwili biało-czerwone szykują się już w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio, który rozegrany zostanie od 2 do 4 sierpnia we Wrocławiu.

W ramach przygotowań Polki wezmą udział w dwóch turniejach towarzyskich - pierwszy z nich rozegrany zostanie już w tym tygodniu w Ostrowcu Świętokrzyskim: w dniach 19-21 lipca nasze reprezentantki zmierzą się z ekipami Białorusi i Czech.

Harmonogram turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim:

19 lipca, piątek (godzina 20:00): Polska - Czechy
20 lipca, sobota (godzina 17:00): Czechy - Białoruś
21 lipca, niedziela (godzina 17:00): Polska - Białoruś

W RMF FM mieliśmy dla Was po 4 podwójne VIP-owskie zaproszenia na każdy z meczów towarzyskiego turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim: z osobami, którym udało się je zdobyć, skontaktowaliśmy się telefonicznie.

Gratulujemy i życzymy mnóstwa pozytywnych sportowych emocji!