Polscy siatkarze powalczą dzisiaj w Gdańsku o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Przeciwnik: Finlandia.

W Gdańsku zaplanowano w sumie sześć spotkań czempionatu Starego Kontynentu: cztery mecze 1/8 finału i dwa ćwierćfinały.

Dzisiaj w Ergo Arenie rozegrane zostaną dwa pojedynki 1/8 finału: najpierw, o godzinie 17:30, Rosja zagra z Ukrainą, a później, o 20:30, Polska zmierzy się z Finlandią.

Polacy awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie A, z kompletem pięciu zwycięstw.

"Dobrze jest wygrać wszystkie spotkania w grupie. Dwa ostatnie (z Belgią i Ukrainą - przyp. RMF) wygraliśmy po 3:0, w drużynie jest trochę więcej zabawy i uśmiechów. (...) Jesteśmy na dobrej ścieżce" - mówił po zakończeniu fazy grupowej szkoleniowiec biało-czerwonych Vital Heynen.

"Wiemy, że w tym turnieju czeka nas jeszcze sporo walki, zresztą tak było już w fazie grupowej. To było jasne od pierwszych dni. Zobaczymy, co czas przyniesie" - dodawał.

Rywalem Polaków będzie dzisiaj czwarta ekipa grupy C, Finlandia. Zwycięzca tej konfrontacji spotka się we wtorek w ćwierćfinale, również w Gdańsku, z triumfatorem potyczki: Rosja - Ukraina.

Jutro natomiast w Ergo Arenie rozegrane zostaną kolejne dwa mecze 1/8 finału: o 17:30 Portugalia zmierzy się z Holandią, a o 20:30 Serbia powalczy z Turcją.

Polska - Finlandia: Gdzie oglądać mecz?

Dzisiejsza potyczka Polaków i Finów w 1/8 finału mistrzostw transmitowana będzie na żywo w TVP 1 i Polsacie Sport oraz na portalu tvpsport.pl.

Wynik będziecie mogli śledzić również na RMF24.pl.