Polscy siatkarze nie zwalniają tempa i są już bliscy awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W piątek w chińskim Xi'an pokonali Argentynę 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20) w kolejnym meczu turnieju kwalifikacyjnego. Awans mogą sobie zapewnić już w sobotę.

Biało-Czerwoni odnieśli piąte zwycięstwo w piątym meczu turnieju kwalifikacyjnego i prowadzą w tabeli grupy C.

Polska - Argentyna: Niełatwa przeprawa

Pierwszy set początkowo był bardzo wyrównany, ale w środkowej fazie Argentyńczycy odskoczyli na pięć punktów (15:10). Podopieczni Nikoli Grbicia nie zrezygnowali jednak z tej partii i po szalonym pościgu doszli na 22:22, a następnie doprowadzili do wygranej 25:23.

W drugiej odsłonie wynik był taki sam, ale tym razem na korzyść Argentyny. Polacy remisowali jeszcze ze swoim rywalem 19:19, lecz końcówka należała do siatkarzy z Ameryki Południowej.

Przegrany set podrażnił Biało-Czerwonych. W kolejnej partii od stanu 12:10 zdobyli cztery punkty z rzędu. Rywale odrobili część strat, a w wyrównanej końcówce lepsi (28:26) okazali się polscy siatkarze.

W czwartym secie Polacy dokończyli dzieła, wygrywając 25:20.

Kto wywalczy awans na igrzyska?

Kolejnymi przeciwnikami Polaków będą w sobotę (godz. 10) Holendrzy. Nasi siatkarze turniej zakończą w niedzielę (godz. 13.30) meczem z Chinami.

Start na igrzyskach w Paryżu zapewnią sobie po dwie najlepsze drużyny z trzech turniejów kwalifikacyjnych.

Stawkę uzupełnią zespoły na podstawie rankingu, przy czym w pierwszej kolejności miejsce otrzymają reprezentacje z kontynentów, które nie mają jeszcze swojego przedstawiciela na IO. Ta reguła zwykle dotyczy Afryki.

Polska - Argentyna 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)

Polska: Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka - Paweł Zatorski(libero) - Bartłomiej Bołądź, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk.

Argentyna: Facundo Conte, Luciano De Cecco, Bruno Lima, Agustin Loser, Luciano Vicentin, Nicolas Zerba - Santiago Danani (libero) - Jan Martinez Franchi, Pablo Koukartsev, Luciano Palonsky, Matias Sanchez.